Podsumowanie pracy – co się działo w Żłobku.

W nowym roku szkolnym dzieci uczęszczające do naszego Żłobka mają okazję uczestniczyć  w licznie organizowanych w ciekawy sposób : zajęciach tematycznych; muzyczno-ruchowych oraz w zabawach sportowych.

W każdy poniedziałek odbywają się zajęcia indywidualne w poszczególnych grupach. 
Dzieci podczas zajęć ćwiczą prawidłowy chwyt trzymania kredek ( kolorują  malowanki), a także wyrabiają umiejętność malowania pędzlem i farbami.

Do ulubionych zabaw naszych podopiecznych należą zabawy z klockami
pt. ,,Jestem małym konstruktorem”. W trakcie zabawy powstają  mniejsze i większe budowle.  Świetna okazja do poznania i utrwalenia kolorów, pojęć  mały i duży. 

We wtorki są organizowane zajęcia muzyczne lub czytanie bajek. Dzieci z grup ,,Misie”, ,,Kotki” i ,,Żabki” biorą aktywnie udział w zajęciach. Poznają różnego rodzaju instrumenty oraz dźwięki jakie wydają.  Stworzyliśmy  jak do tej pory najlepszą orkiestrę żłobkową.   W tym dniu również prowadzone są zajęcia w odniesieniu do tematu czytanych bajek.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchają bajek i biorą  udział w pogadance .

W środy organizujemy dla wszystkich dzieci zajęcia tematyczne związane z nietypowymi świętami/dniami. Ze względu na to, że w żłobku takich dni obchodzimy bardzo dużo, z pośród wszystkich przedstawiamy kilka przez nas wybranych.

,,Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej”

Ten dzień był bardzo ważny dla naszych Żłobkowiczów. Zajęcia odbywały się w myśl hasła ,,Bo to bardzo ważna rzecz żeby piękny uśmiech mieć”. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o ząbki. Co jeść,  a co nie żeby nie psuły się.  ,, Misie”, ,,Kotki” i ,, Żabki” wykonały pracę plastyczną pt. ,,Piękny uśmiech” dowolnymi technikami z użyciem farb i pasty do zębów.

,, Dzień Pirata”

W tym dniu  ,, Misie”, ,,Kotki” i ,,Żabki” ochoczo brały dział w zabawach organizowanych przez opiekunki.   Do naszego Żłobka zawitał statek z Piratami na pokładzie.  Zatańczyliśmy taniec do muzyki pt. ,, Piraci z Karaibów”.  Wykleiliśmy statek piracki ryżem preparowanym i różnymi posypkami. 

 

,, Dzień Poczty i znaczka pocztowego”

Maluszki na zajęciach i poznały  na czym polega praca pana listonosza, jaką drogę pokonuje wysłany list zanim dotrze do nadawcy.  ,, Żabki”, ,,Kotki” i ,,Misie” pokolorowały pięknie kartki , przykleiły znaczki pocztowe oraz wrzuciły je do specjalnie przygotowanej na tą okazję skrzynki. 

  

,,Dzień Chleba ‘’

Dzieci z grupy ,,Kotki”, ,,Żabki” i ,, Misie” dowiedziały się z jakich produktów piecze się chlebek ( drożdże, mąka i woda).  Ciocia Wiola przyniosła dzieciom świeżo upieczony chlebek. Po  wszystkich salach roznosił się jego wspaniały zapach. Ależ nam ślinka ciekła . Maluszki mogły dotknąć i posmakować chlebek . Wspólnie robiliśmy kanapki z  masłem i chlebkiem. Było bardzo smacznie.

,,Dzień Zdrowego Jedzenia”

W tym dniu dużo działo się . ,, Misie”, ,,Kotki ” i ,,Żabki” brały udział w pogadance na temat: ,,Czy owoce i warzywa są zdrowe?’” i  ,,Czy można jeść dużo słodyczy ?”. Każde dziecko wykonało swój talerzyk ze zdrowymi przysmakami.   Nauczyliśmy się piosenkę  pt. ,,Witaminki‘’.  Na zakończenie dnia zrobiliśmy zdrowy koktajl z owoców, które samodzielnie pokroiliśmy. 

,, Dzień buraka ‘’

Zajęcia  rozpoczęły się od zagadki. Dzieci miały  za zadanie odgadnąć  o kim będzie mowa. Nie sprawiło to żadnego kłopotu, ponieważ dzieci bardzo lubią jeść buraczki w każdej postaci.  Ciocia Jowita przyniosła  na ten dzień maluszkom buraczki . Dzieci mogły wziąć do rąk buraka,  zobaczyć jakiego jest koloru i skosztować surówki .  W ramach pracy plastycznej kolorowaliśmy buraki kredkami i farbami.   

,,Mikołajki  i przygotowania świąteczne”

Grudzień był dla naszych podopiecznych bardzo pracowity. Dzieci w ramach zajęć, za pomocą  gotowych elementów miały za zadanie wykleić św. Mikołaja.  Wyszły bardzo ciekawe prace.  Napisaliśmy również list do Św. Mikołaja .  Przygotowaliśmy dla niego poczęstunek. Upiekliśmy i udekorowaliśmy smaczne pierniki na choinkę.  Największą radość maluszkom sprawiła jednak wizyta dostojnego gościa Św. Mikołaja, który rozdawał wszystkim prezenty.  Radości nie było końca. 

Nastrój świąteczny zagościł w naszym Żłobku. Święta to nie tylko choinka i prezenty,
to także  śpiewanie kolęd. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie organ
i gitary.

Bal karnawałowy

W styczniu w Żłobku zorganizowaliśmy bal przebierańców.  Na imprezie nie zabrakło wróżek, aniołków, policjantów, strażaków, magików, piratów, smoków, czarownic i biedronek.  Cóż  to była za zabawa.  Tańczyliśmy w rytm muzyki i braliśmy udział w zabawach muzyczno-ruchowych pt.,, Robienie sałatki’’ i ,,Pieczenie ciasta’’.

,,Dzień Babci i Dziadka’’

Dzieci ze Żłobka zawsze pamiętają o swoich ukochanych Dziadkach, ale w tym dniu wyjątkowo.  Na tę okazję przygotowały i pięknie ozdobiły laurki dla Babci i Dziadka.  Układanie puzzli  i  tajemnicze kuferki prawiły dzieciom wielką frajdę. Nauczyliśmy się także piosenki pt. ,, Droga Babciu, Drogi Dziadku”.

Dzień Śniegu”  

,, Misie’’, ,,Kotki’ i ,, Żabki wzięły udział w zajęciach o śniegu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czy śnieg jest ciepły czy zimny; brudny czy czysty.  Maluszki ochoczo opowiadały o swoich ulubionych zabawach na śniegu.   Zrobiliśmy wspólnie sztuczny śnieg i lepiliśmy śnieżne kule .  W ramach pracy plastycznej dzieci malowały śnieżki farbami.

,, Dzień Dinozaura’’

W lutym obchodziliśmy ,, Dzień Dinozaura’’.  ,, Misie’’, ,, Kotki’’ i ,,Żabki” przeniosły się do krainy ,,Dinolandii”. Poznały za pomocą plansz  i zabawek dinozaury, które dawno wyginęły. Miały okazję wziąć udział w wykopaliskach archeologicznych :  poszukiwanie kości dinozaurów ukrytych w piasku. Dzieci  z poszczególnych grup wykonały pracę plastyczną pt. Dinozaur za pomocą farb i plasteliny .

  • ,,Dzień Wody”

W marcu obchodziliśmy  w Żłobku ,, Światowy Dzień Wody” . ,, Misie”, ,,Kotki” i Żabki
miały okazję dowiedzieć się jak w ich życiu jest bardzo ważna woda.
Do czego w ogóle służy woda?.  Czym myjemy rączki ?.  Czy rośliny też potrzebują wody
żeby rosnąć?.  Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania.  Świetnie bawiliśmy Się podczas zabawy muzyczno-ruchowej pt. ,, Wskocz do kałuży”. Odkryliśmy, że wodą można
też malować. Powstały piękne wodne obrazki.

W piątki  dla naszych podopiecznych organizowane są zajęcia sportowe lub brudne piątki.

W grupie ,, Kotki’’ dzieci rozegrały pasjonujący mecz piłki nożnej ,, Dziewczyny kontra Chłopaki ‘’. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grze. Radość i uśmiech gościły na ich buziach, gdy celnie trafiały do bramek. Z  kolei ,,Żabki ‘’ ćwiczyły turlanie piłki, skakanie do środka obręczy , rzut piłeczką do celu oraz omijanie przeszkód. Na zajęciach ,, Żabki ‘’ bawiły się cieczą nienewtonowską, a ,, Kotki ‘’ wykonały deszcz z chmurki z użyciem pianki do golenia.

Dodatkową atrakcją  naszego Żłobka jest wspaniały Teatr Lalek ,,Pinokio” , który odwiedza nas regularnie raz w miesiącu i przygotowuje dla naszych podopiecznych serię pięknych, zabawnych i wzruszających spektakli  m.in. bajki pt. ,, Czerwony Kapturek” oraz  ,, Kruszynka”. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.